Ravencoin Kağıt Cüzdan (paper wallet) nasıl oluşturulur?

Elektronik cüzdanlara ve kripto borsalarına güvenmiyor ve benim kripto param cebimde, gözümün önünde olsun mu diyorsunuz? Öyleyse kağıt cüzdan tam size göre! Peki ne bu kağıt cüzdan yahu?

Ravencoin Kağıt cüzdan (Paper Wallet) nedir?
Kağıt cüzdan, kripto paralarınızı fiziksel olarak saklamanıza yarayan bir cüzdan çeşididir. Genel olarak uzun zamanlı yatırımcıların kullandığı türde bir cüzdandır. Kripto paralarınızı saklamanın en güvenli hali olduğunu belirtmemizde fayda var. Tabii ki, bir yerlerde kaybetmezseniz.

Ravencoin Kağıt cüzdan (Paper Wallet) nasıl oluşturulur?

Ravencoin Kağıt cüzdanı oluşturmanın birçok yolu var ancak en sağlam ve güvenli yolu https://ravencoin.org/wallet/ sitesinde yer alan ravencoin paper wallet bölümündeki geliştiricilerin yazılımlarını kullanmaktır. Peki nasıl oluşturacağız biz bunu diye sorar gibisiniz. Hemen geçelim o bölüme.

1- https://ravencoin.org/wallet/ adresine giriş yapın.

2- Paper Wallet bölümüne inin. En aşağıda bir yerlerde olacaktır.

3- Paper Waller | Contributed by penfold butonuna tıklayın.

4- Burada iki seçenek karşımıza çıkıyor. İsterseniz yazılımı zip olarak indirerek bilgisayarın internetini kesip cüzdanı oluşturursunuz, isterseniz todd1251.github.io/walletgenerator.net adresine girerek online olarak oluşturursunuz.

4- Kararınızı verdikten sonra ravencoin paper wallet oluşturmaya sadece kısa bir adımınız kalmış oluyor. Şimdi açılan sayfada faremizi deli gibi istediğimiz yerlere oynatıyoruz. İstersek “textbox” kısmına kafamıza göre uzun uzun yazılarda yazabilirsiniz.

5- Tebrikler! Artık bir ravencoin kağıt cüzdanınız var. Bu süreçte isterseniz çıkan cüzdan bilgilerini bir kağıda yazdırırsınız, isterseniz fotoğraf olarak çekebilirsiniz.Bunlar ne anlama geliyor peki?

Public Address: Sizin hesap numaranız. Bu kripto para transferlerinde para almak için kullanacağınız cüzdan numaranız. Bir nevi IBAN numarası gibi düşünebilirsiniz.

Private Key: Banka şifreniz, her şeyiniz! Kendinizi korur gibi korumalısınız bunu ve kesinlikle internet gibi ortamlara yüklememelisiniz. Zaten yüklerseniz, paper wallet olmaz.

Geldik en önemli sorulardan birine. İyi tamam da biz bununla nasıl para göndereceğiz? Paper walletlerde yapıları gereği gönderme işlemleri yapılmamaktadır. Sadece alma odaklı çalışmaktadırlar. Eğer paranızı birine göndermek istiyorsanız https://ravencoin.org/wallet/ üzerinden bir uygulama cüzdanı indirmelisiniz. Ardından Public Address ve Private Key ile cüzdanınızı sanal ortama import edebilirsiniz. İçindeki bakiyeniz dahil her şey yeni cüzdanınıza geçecektir. Unutmadan uyaralım. Böyle bir işlem yaparsanız kesinlikle önceden oluşturduğunuz kağıt cüzdana geri çekim yapmayınız. Yenisini oluşturun!

Hayatınız gönlünüz gibi olsun, sağlıcakla kalmanız dileğiyle. Bol kazançlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *